Iniciujem zrušenie Slovenského rozhlasu

Autor: Martin Tužinský | 15.2.2006 o 9:00 | Karma článku: 17,15 | Prečítané:  4634x

Nie, nerobím si srandu, myslím to vážne. Štátna inštitúcia, ktorá v SPOLUPRÁCI s výpalníckou súkromnou firmou dokázala skĺbiť feudálne praktiky dávnej minulosti s mafiánskym extrémom novoveku, za ktorý by sa nehanbili ani ukrajinskí výpalníci, nemá právo naďalej mútiť vody Slovenského éteru a magoriť národ.

 hemendex.sk

Tieto riadky píšem v maximálnom rozčúlení, ktoré postupne prechádza do rezignovanej bezmocnosti, takže poprosím, aby útlocitnejšie povahy akceptovali, že niektoré veci a osoby bolo nutné pomenovať výrazmi, ktoré od spisovnej slovenčiny majú tak ďaleko ako Slovensko od právneho štátu.

Patrím medzi tých niekoľkotisíc koncesionárov, ktorí, po nahlásení verejnoprávneho spotrebiča na svojej pošte, úmyselne, resp. nechtiac vynechali čo len jednu spátku koncesionárskeho poplatku, vyplývajúceho zo „zákona“. Stalo sa to i mne, dôvod nezaplatenia nie je podstatný (ale vysvetlím ho - jednoducho som uhradil len tie poštové poukážky, ktoré som si našiel v poštovej schránke), k dnešnému dňu som na koncesionárskych poplatkoch tomuto štátu - pardón firme BSP Lawyer Partners, ktorej neviem akým právom predal pohľadávky koncesionárov samotný SRo - dlžný 360,- Sk.

Prosím, aby si v diskusii nevylievali srdce pravidelní infantilní prispievači názormi typu: „Neplatil si, znášaj dôsledky!“ alebo „Neznalosť zákona neospravedlňuje“, pretože nepoznám na svete človeka, ktorý v živote neporušil zákon a má právo „hodiť po mne kameňom“. Súhlasím s tým, aby som bol potrestaný, i znášal sankcie v podobe úrokov, veď som vlastnou ľahostajnosťou spôsobil Slovenskému rozhlasu finančnú ujmu 360,- Slovenských korún (napriek tomu, že o zaslaní prvej výzvy som sa dozvedel až dnes, mne osobne v decembri nič neprišlo). Ak mi však má prísť od neznámej súkromnej firmy pod hlavičkou Slovenského rozhlasu (štátna inštitúcia) poprefocovaný lajster so zoskenovaným podpisom bez oficiálnej pečiatky, s úrokom, ktorý koncesionárovi so slabším srdcom privodí infarkt, považujem to za donebavolajúci a odsúdeniahodný hyenizmus. Áno, niečo porovnateľné s vykrádaním vytopeného domu, či rabovaním. Sprostá úžera pod ochrannými krídlami Slovenských zákonov.

Dodatočne prijatý „Generálny pardon“ (ktorý doteraz nie je pre nikoho jasný) je výsmechom systému prijímania a uplatňovania zákonov, ktoré postrádajú akúkoľvek logiku. Kto komu čo „pardonuje“? Štát mne, že z dlhu, na ktorý bežný človek robí vyše tri hodiny, sa stala úžera vo výške trojročného platu?! Alebo ja mám „pardonovať“ Národnej rade, že prijíma nezmyselný zákon, ktorý stavia neplatiča koncesionárskeho poplatku na úroveň masového vraha?! Či máme „pardonovať“, že štátne inštitúcie si najímajú súkromných výpalníkov s nehoráznymi požiadavkami a ešte im to i uzákonia?! Kto má právo rozhodovať o nelimitovanej výške úroku z omeškania platby, ktorá napríklad v mojom prípade činí 1639-násobok dĺžnej sumy?! Kto bol natoľko sprostý (alebo účelovo zištný), že dokázal prijať zákon, ktorý za pár mesiacov omeškania relevantnej sumy zdvihne dĺžnu sumu na 590.000,- Sk?! Kto je, doparoma, za toto zodpovedný?! Dokáže vôbec ten človek v noci spať a pozrieť sa na ulici ľuďom do očí?! 

Pripadá mi dnes ako hlúposť súdiť niekdajších majiteľov BMG invest a Horizont Slovakia, keď „Absurdistan“ napravo od Viedne dokáže praktizovať čosi rovnako obludné na biednych hriešnikoch, ktorí nezaplatili nech i jednomesačnú splátku koncesionárskeho poplatku vo výške 40,- Sk. Pustime vrahov i drogových dílerov z väzníc a nastrkajme do uvoľnených celí státisíce neplatičov, ktorí neodviedli štátu, čo mu patrí. Veď sú to predsa oveľa väčší zločinci, ako masoví zabijáci a mafiánski bossovia.

Na druhej strane - buď pochválen génius, ktorý si dokázal stvoriť vzorec ekonomického boomu - čosi, čo sa nepodarilo žiadnemu ekonómovi modrej planéty, veď nie dvojnásobok, ani trojnásobok, ale niekoľkotisícnásobok dĺžnej sumy si vypočítal ako relevantnú sumu, ktorú biedny Slovák dlhuje štátnemu rozhlasu za jeho „skvelý“ program na všetkých okruhoch. A načo si špiniť ruky ako štát, keď môžem svoje nevyrovnané pohľadávky predať súkromnému výpalníkovi, ktorému bedač nestojí ani za to, aby v oficiálnom, no prefotenom bu-bu-bu liste, osobne podpísal najväčšieho bu-bu-bu výpalníka nezoskenovaným bu-bu-bu podpisom.

Renomovaným úžerníkom padla sánka, ich kredit zrazu nestojí ani za fajku močky. Mafiáni, výpalníci a drogoví díleri sú momentálne so svojimi ziskami v porovnaní so štátnou úžerou bezvýznamný hmyz, ktorý s úctou hľadí na nenapodobiteľné praktiky štátneho výpalníctva! A čo súd v Haagu? Akoby sa ten k tomu postavil?! Asi aj tam sa treba spýtať...

Človek sa teraz môže pýtať sám seba - načo som prihlasoval rádio i televíziu? Mohol som teraz spomínanú kauzu sledovať v telke i v rádiu ako neprihlásený a tým pádom nezainteresovaný pozorovateľ. Ušetril by som 140 korún mesačne a dokonca by som nebol v žiadnej úžerníckej evidencii... Paradoxne by som nedodržaním zákona bol ušetrený problémov a svoje elektronické média by som prihlásil až teraz, veď ešte stále nie je neskoro. Nuž, aj tak sa na to dá pozrieť...

Drahý Slovenský rozhlas, teda ľudia zodpovední za momentálnu situáciu - neželám vám nič zlé, ale ani nič dobré. Necítim nenávisť, len rozčarovanie. Snažím sa to chápať ako niečo, čo sa chápať nedá. Na blízkom východe rozbíjajú ambasády sfanatizovaní moslimovia kvôli praobyčajným karikatúram v tlači. Nie som zástanca riešenia problémov násilím, ale skutočne, nenájde sa medzi pospolitým ľudom nejaký slovenský Bin Ládin, ktorý porozbíja nenažrané papule zlodejov okrádajúcich všetko vôkol seba?! Až pokiaľ má hranice tá naša nešťastná pokorná obyčaj holubičia?!

Som presvedčený, že inštitúcia, ktorá praktizuje účelové štátne výpalníctvo, nemá mať priestor v štátnom sektore. Aspoň nie v demokratickom štáte, ktorý sa hrdí členstvom v Európskej únii. Som za to, aby sa riešili problémy komplexne. Cez mŕtvoly. Tak ako to rieši dnes samotný Slovenský rozhlas. Ak on likviduje svojich koncesionárov, iniciujem jeho zrušenie ja. Zákon bumerangu v praxi. Inovovaný odkaz „Starej zmluvy“ - Oko za oko, zub za zub, likvidácia za likvidáciu. Pretože po dobrom sa s hyenami bojovať nedá.

Iniciujem zrušenie Slovenského rozhlasu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo musí Kiska vysvetľovať a kto je kto vo video kauze

Vysvetlenie žiadajú opoziční lídri.

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Ako chcel Kočner s Bödörom oblafnúť Haščáka a získať časť Markízy

Mal plán, ako získať podiel v televízii, keď ju kúpi Penta.

Komentár Zuzany Kepplovej

Kiska by mal povedať, že takto nie

Partnerom exprezidentova minulosť prekáža.


Už ste čítali?