Mucha

Autor: Martin Tužinský | 5.4.2006 o 9:09 | Karma článku: 5,52 | Prečítané:  2040x

Odporný hmyz, ktorého poslaním je otravovať život pracujúcemu ľudu. A to nielen v čase, kedy buduje kapitalizmus (ten ľud, nie mucha), ale i vtedy, keď sa snaží odpočívať po dobre vykonanej práci spánkom spravodlivých. Táto pliaga sa totiž počas svojej evolúcie vyprofilovala na beštiu, ktorá ničí človeku denné bdenie i nočné snenie.

To je ona, hnusoba jedna dotieravá. Vidíte ten zákerný úškľabok?To je ona, hnusoba jedna dotieravá. Vidíte ten zákerný úškľabok?hemendex.sk

Mám rád jar. A to i napriek tomu, že trpím sennou nádchou, astmou i všemožnými alergiami. Patrím však medzi tých, ktorým jarné oteplenie po nechutne dlhej a studenej zime, vylúdilo radostný úsmev na tvári. Ale niektoré negatívne sprievodné javy tohoto príjemného ročného obdobia mi parádne uhasili prebúdzajúci entuziazmus.

Medzi jedny z nich patria i tieto odporné tvory (akýže hrdý latinský názov dostali - že „Musca domestica“ - fuj), ktoré len tak, bez vážnejšieho dôvodu, bźźźkajú sem i tam a (s prepáčením) beztrestne obsierajú všetko, na čo sadnú. Nemajú úctu k ničomu i nikomu. Kadili už i na obraz Císaře pána v Dobrom vojákovi Švejkovi a včera i na môj Vianočný stromček (aby bolo jasno - ja svoje Vianočné sviatky ukončím, kedy uznám za vhodné - ten čas zatiaľ neprišiel, takže ešte dnes mi tróni v obývačke polozgegnutá jedlička, čerstvo oserkaná muchou domácou).

„Bźźźkľa“ (pamätné pomenovanie Jula Satinského), ktorá v rámci jarného vyliahnutia poctila moju domácnosť, ma pacifikovala svojím „bźźźkľaním“ celú noc a ešte i ráno mi robila samozvanú spoločnosť v kúpeľni. Pokojne si sedela na zrkadle a veselo pleštila svoje mriežkované kukadlá na moju nevyspatú strapatú hlavu. Verbálne urážky i pokus o inzultáciu v podobe letiacej zubnej kefky pokojne ignorovala a bez slova odletela na okno v obývačke. To všetko bez akejkoľvek úcty voči mne, vrcholu evolučného rebríčka. Vypromenádovala sa po obločnom skle i popraskanom okennom ráme, nadšená, že sa nemusí terigať v tej zime do práce, prefrngla mi okolo hlavy a pricucla sa na plafón, drzo demonštrujúc, že je jedinou, ktorá to dokáže. Nakoniec sa ešte stihla elegantne uhnúť letiacemu mokrému uteráku a pri odchode ma, veselo bźźźkajúc, vyprevadila až k dverám...

Neviem, akú dlhú životnosť má tento druh hmyzu, ale úprimne verím, že táto konkrétna potvora sa nedožije ani do predčasných parlamentných volieb. A môže hovoriť o sakramenskom šťastí, ak dožije zajtrajšie ráno. Pretože ďalšiu neprespatú noc by si mohla parádne zlíznuť. S následkami, ktoré už nemusí rozchodiť. Dnes totiž spím s biolitom a „muchopleskou“ pri posteli!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Ako chcel Kočner s Bödörom oblafnúť Haščáka a získať časť Markízy

Mal plán, ako získať podiel v televízii, keď ju kúpi Penta.

Čo musí Kiska vysvetľovať a kto je kto vo video kauze

Vysvetlenie žiadajú opoziční lídri.


Už ste čítali?